Elektrostatik Filtre

Elektrostatik Filtre sistemleri başta endüstriyel mutfaklarda olmak üzere restoran, lokanta, balıkçı ve birçok hazır yemek fabrikalarında pişirme ve yemek hazırlama sırasında oluşacak kötü koku, duman ve yağ yanıkları sonucu meydana çıkan koku ve duman gibi birçok atıkların doğaya salınmasını önler. Elektrostatik filtre Ayrıca hem işletme içerisinde hem de dış çevresinde temiz hava salınımını sağlar.

Asıl amacı endüstriyel mutfak ve diğer yemek işletmelerinde meydana gelen buharının filtrelenmesinde çok önemli bir yer tutar. 0,3 mikron ve daha büyük partiküller %99’lara varan oranlarda elektrostatik filtre sayesinde emilip çevrede oluşabilecek doğa ve sağlık açısından oluşabilecek zararlı parçacıkları da önlemektedir. Bu şekilde uygulan bir elektrostatik filtre kurulumu, gözle görünen dumanın tamamen giderilmesini sağlamaktadır.
Ayrıca montaj sırasında ek filtreler takılmak suretiyle baca sistemine ihtiyaç duymadan havalandırma sistemi oluşturularak dumansız kokusuz ve bacasız bir işletme olarak hizmet verebilirsiniz. Günümüz şartlarında birçok elektrostatik filtre veya sulu baca filtresi üzerinde çalışan firmalar baca filtresi veya baca olmadan bu sistemi kurmayı tam anlamıyla çalıştıramamaktadırlar.

Biz TEKİNOKS A.Ş olarak endüstriyel mutfaklarda, restoranlarda, lokantalarda, ekmek fırınlarında, balıkçı lokantalarında % 100 bacasız bir şekilde kokudan ve dumandan kurtararak başarılı bir çalışmaya imza atmış bulunmaktayız. Elektrostatik baca filtresi uygun proje tasarımı ve uzman ekiplerce takılmadığı sürece kesinlikle randıman alamazsınız. Bu yüzden elektrostatik filtreler yetkili ve işinin uzmanlarınca projelendir irilmeli ve montaj edilmelidir.

Türkiye’de birçok elektrostatik filtre firması kullanmış oldukları başka firmalardan ya da yurt dışından getirterek kendileri monte etmektedirler. Bundan da sağlıklı bir verim alamadıkları için birçok işletmeler çözümü Tekinoks A.Ş’de bulmuşlardır. Kullanmış olduğumuz ve montajını yaptığımız elektrostatik filtre ya da diğer baca filtresi çeşitlerimiz sulu baca filtresi de içinde olmak üzere kendi imalatımız olup patenti tamamen bizim firmamıza aittir.

Özellikle sanayi mutfaklarda veya yemek fabrikaları gibi büyük işletmelerde pişirme sırasında ortaya çıkan duman ve kokunun filtre edilmesi gerekir. Doğanın bu zararlı parçacıklardan etkilenmemesi için endüstriyel mutfak ve birçok mutfak havalandırması için mutfağın genişliği, bulunduğu konum, kullanılan davlumbaz şekli ve ebatları ve kullanılan endüstriyel mutfak malzemeleri büyük önem arz eder.

Bunu da Oku

elektrostatik baca filtresi

Elektrostatik Baca Filtresi Nedir?

Elektrostatik filtre, en basit tarifi ile, kömür ve diğer katı yakıt yakan endüstri kazanlarında, yanma …