baca filtresi referansla

ELEKTROSTATİK BACA FİLTRESİNİN FAYDALARI

Elektrostatik Filtre Sisteminin Faydaları

Elektrostatik baca filtresi, baca kurulmasının imkânsız olduğu yerlerde, bu nedenle yapılacak olan küçük ölçekli veya büyük mutfakların baca sorununu çözmede, mutfakların çalıma sırasında oluşturduğu, yemek kokuları, yağ kokuları, duman, is ve bunun gibi olumsuz etkenlerin ortadan kaldırılması için elektrostatik baca filtresi büyük önem arz etmektedir. Ekstradan gereksiz masraflar yaparak yapılacak olan davlumbaz veya baca sistemlerine gerek kalmamaktadır. Bu nedenle elektrostatik baca filtresi %99’a varan hava temizleme oranı ile benzersizdir. Elektrostatik filtre sisteminin sökülüp takılması ve temizlenmesi çok kolaydır. Kullanılan elektrostatik baca filtresi işletmelerde hem maliyeti düşürür hem de doğaya katkıda bulunur.

Elektrostatik Baca Filtresi

Havalandırmalar ve davlumbazlar özellikle endüstriyel mutfaklarda mutfaklarda vazgeçilmez ekipmanların başında gelmektedir. Çünkü günün her saatinde yemek pişirilen alanlarda, buhar, koku, duman ve yağ kalıntıları olabileceğinden dolayı, bu gibi sorunları havalandırma ve davlumbazlar sayesinde yok edebilmek için de bu cihazlara uyumlu çok güçlü filtreleme sistemi uygulanmalardır.

Yemek buharı, koku, duman ve yağ yanmaları ile ilgili birikimleri engellemek ve oluşabilecek bir yangın riskini ortadan kaldırabilmek için kullanabileceğimiz en iyi filtre sistemi karbon filtre ile elektrostatik filtre olduğunu belirtebiliriz. Elektrostatik filtre üzerine ciddi çalışmalar yapan firmaların sayısı parmakla sayılacak kadar azdır.

Bunların başında da Tekinoks A.Ş gelmektedir. Yılların verdiği bilgi ve deneyim birikimi sayesinde bugün Türkiye ve hatta yurt dışında birçok firmanın duman, koku ve baca sistemlerini çözüme kavuşturmuştur. Havalandırmalar için en önemli durumun elektrostatik filtre sayesinde çok basit bir şekilde çözüme kavuşmuş olması işletmeleri de rahatlatmakta ve çevre ile uyumlu bir şekilde çalışmalarını sağlamaktadır.

Bunu da Oku

elektrostatik baca filtresi

Elektrostatik Filtre Çalışma Prensibi

Elektrostatik baca filtresinin alışma prensibi genel anlamda, baca gazı içerisindeki katı ve sıvı taneciklerin elektrik …